Czym udekorować tort dziecięcy?

Czym udekorować tort dziecięcy?Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że każde dziecko lubi słodycze, co oczywiście nieraz przekłada się na ich nadwagę. Niemniej jednak ten tekst nie jest o nadwadze, ale o słodkościach, które dzieci uwielbiają. Dokładnie rzecz ujmując, zajmiemy się tutaj ciastami i tortami, które zwłaszcza przy urodzinach są bardzo ważne dla najmłodszych. W zasadzie nie ma dziecka, które może wyobrazić sobie swoje urodziny bez ciasta jubileuszowego, a więc tortu. Niezależnie od tego, czy mamy pięć, dziesięć, czy też osiemnaście lat taki tort powinien się na stole znaleźć. Pozostaje pytanie, jak taki tort powinien wyglądać i jakie ozdoby do tortów dla dzieci powinnyśmy na nim umieścić?

Przede wszystkim zacząć powinniśmy od tego, że torty dla dzieci, o czym już zresztą wspomnieliśmy, muszą być słodkie. Większości z nas wydaje się, że jest to oczywiste, bo przecież do ich przygotowania wykorzystywana jest na ogół masa lukrowa, która jest naprawdę słodka, ale jak się okazuje, nie jest to takie oczywiste. Wiele zależy bowiem także i od barwników, które jak nie trudno się domyślić nadają barwę takim ciastom. Barwniki syntetyczne, które na rynku dostępne są w proszku, płynie lub żelu, na ogół nie wpływają na zmianę smaku masy. Dzieje się tak wówczas, kiedy do zmiany jej koloru wykorzystujemy barwniki naturalne. Przykładem takich barwników może być, chociażby sok z buraków (kolor czerwony), szpinak (zielony) czy kurkuma (żółty). Ich zastosowanie sprawia, że masa często ma gorzkawy smak, co ni jak nie pasuje do tortów dziecięcych. Dlatego też w przypadku ciast dla najmłodszych lepiej jest ich unikać.

Dodatkową formę ozdób mogą stanowić ulepione z masy dekoracje. Tu wszystko zależy od samej kompozytorki i jej umiejętności plastycznych. Dodatkowo do przystrojenia tortów wykorzystać możemy opłatki ozdobne, a na ich szczycie umieścić różne figurki cukrowe.

Jola: Jeśli nie chcecie mieć problemów z przygotowaniem masy, to jedynym logicznym rozwiązaniem jest wykorzystanie barwników w proszku.

One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *