Osiemnastka- tort dla „dużego” dziecka

Osiemnastka- tort dla „dużego” dzieckaDzień osiemnastych urodzin to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. To czas, w którym wchodzimy w dorosłe życie i na ogół szybko jesteśmy zmuszeni do zmiany nastawienia do życia. Zanim jednak do tego dojdzie, zazwyczaj czeka nas przyjęcie urodzinowe, na które zapraszamy rodzinę i najbliższych przyjaciół. Apogeum imprezy ma miejsce o północy, kiedy to na salę wjeżdża tort.

Dziś takie torty na jubileuszowe urodziny zazwyczaj przygotowują nam cukiernie, które, co zresztą oczywiste w przygotowaniu takich ciast mają ogromne doświadczenie. Wówczas nie musimy martwić się o dekoracje tortów (http://www.tortoweozdoby.pl/), gdyż na pewno się tam one znajdą. W zależności od życzenia samej rodziny może to być jakiś opłatek ozdobny, figurka, ale najczęściej znajdziemy na nim napis z imieniem solenizanta i zaznaczeniem, że kończy on 18 lat.

Jeśli jednak chcecie zaoszczędzić, unikacie większego przyjęcia i takie odbywa się tylko na rzecz rodziny, postawić możecie na ciasta, które wykonacie osobiście. Tutaj oprócz wiedzy kulinarnej, która jest niezbędna, na pewno warto jest się rozejrzeć za ozdobami cukierniczymi, które sprawdzą się na taką okazję.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *